W jakim okresie mamy szanse, żeby upadłość konsumencka doszła do skutku?

Upadłość konsumencka zdobyła w ostatnim czasie dostrzegalne zainteresowanie ze strony konsumentów zadłużonych i nie ma się, czemu dziwić.

Zdaniem bowiem fachowców z branży finansowej i prawnej w tej chwili jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań, wówczas gdy chodzi o zmartwienia osób zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, bowiem napomknąć, że do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało tylko kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane normy. Obecnie upadłość konsumencka jest zerknij na stronę internetową o wiele bardziej osiągalna dla pospolitego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk tylko w początkowym półroczu tego roku z możliwości ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko dowodzi na to, iż ten trend będzie się utrzymywał. Masa osób (w szczególności tych nazbyt zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest dla nich słusznym rozwiązaniem.

Można powiedzieć że, na tak narzucone pytanie i ma jednoznacznej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie albowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zacząć życie o przysłowiowego zera (trzeba, bowiem nadmienić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się często z licytacją dobytku, jaki ma dłużnik w celu spełnienia roszczeń wierzycieli).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “W jakim okresie mamy szanse, żeby upadłość konsumencka doszła do skutku?”

Leave a Reply

Gravatar